بستن
\assets\images\spacer.png

1398/07/06 - 10:40

چگونه یک پروژه تزئینی را شروع کنیم؟

تبریک می گویم. شما تصمیم گرفته اید که خانه خود را تزیین کنید. آیا به چگونگی این پروژه فکر کرده اید؟
اگر شما در حال مبله کردن اولین خانه خود و یا تغییر چیدمان مکانی که دهه هاست در آن زندگی می کنید هستید، تزئین کردن و دکوراسیون می تواند امری چالش برانگیز برای شما باشد که سرشار از تصمیم های هزینه بردار که نتایج آنها سالیان سال در ذهن شما میماند، میباشد.
چگونه می توانید متوجه شوید که چه سبکی برای شما مناسب است؟
آیا خودتان باید با این تصمیمات مواجه شوید و یا از نرم افزاری استفاده کنید؟
چقدر هزینه باید صرف این تغییرات کنید؟
و چه مراحلی را باید بگذرانید تا مطمئن باشید که از نتایج راضی خواهید بود؟
در این مجموعه،ما شما را در جریان کل فرآیند تزیین،از الهامات اولیه تا تصمیمات و طرح های نهایی،قرار میدهیم.
ما راجع به:
انتخاب رنگ بندی،خرید و چیدمان مبلمان،و زمان هایی که باید صرفه جویی کنید و زمان هایی که باید خرج کنید،صحبت میکنیم.
اما پیش از آنکه هرکدام از این موارد را انجام دهید،یک نگاه کلی به اطراف خود بیاندازید.

یک نگاه انتقادی به خانه خود با شرایط فعلی بیندازید.
چه چیزی را در این فضا دوست دارید؟چه چیزی را در این فضا دوست ندارید؟
آیا احساسات شما از زیبایی این محیط برانگیخته شدند؟
حس آرامش؟پارچه ها؟رنگ ها؟
از چیزهایی که می بینید درس بگیرید.
چیزهایی را که دوست دارید تکرار کنید و مهمتر از آن چیزهایی را که دوست ندارید فقط به این علت که برای شما آشنا هستند،تکرار نکنید.


یک لیست از آرزوهای خود تهیه کنید.
همه ی آن چیزهایی را که دوست دارید داشته باشید،در صورتی که مسأله مالی مطرح نباشد،را در این لیست بنویسید.
سپس محاسبه کنید که،چه کارهایی را میتوانید انجام دهید؟چه کارهایی را نمیتوانید انجام دهید؟چه کارهایی باید انجام شوند و چه کارهایی را میتوان در برنامه آینده برای انجام دادن قرار داد؟

طبق گفته "امی لوف " طراح داخلی از "استودیو لوکس" در "ایالت ویرجینیا(انگلیس)"
Amy Luff of Viva Luxe Studios in Bristol, Virginia.

اگر شما لیست اصلی را نداشته باشید،اولویت بندی کارهای شما در این زمینه بسیار دشوار خواهد بود.

جمع آوری عکس.
عکس های اتاق ها و فضاهایی را که مورد علاقه شما میباشند،جمع آوری کنید.حتی اگر شما بخواهید از طراح داخلی و یا نرم افزاری استفاده کنید،این عکس ها میتوانند به آنها کمک کنند تا با سلیقه و علایق شما آشنایی بیشتری پیدا کنند.
در واقع houzz بهترین انتخاب برای شروع است،جایی که شما میتوانید با اشاره ای به بیش از 15 میلیون عکس دکوراسیون دست پیدا کنید.
با استفاده از این سایت شما میتوانید تمام ایده های خود را در فایلی ذخیره و یا برای هر اتاق به طور جداگانه ایده ها و جنبه های تزیینی را ذخیره و استفاده کنید.(رنگ دیوارها،مبلمان،شومینه ها و ...)
نکته قابل توجه این است که سعی نکنید این کار را در یک مرتبه انجام دهید،به خودتان چند هفته / ماه زمان دهید تا عکس های مورد نیاز را جمع آوری کنید چون ممکن است سلیقه شما در طول تکامل بخشیدن به آنها تغییر کرده و کامل تر شود.
برای مثال چیزی که در روز اول برای شما جذابیت دارد،ممکن است در روز 23 ام برای شما بسیار بی ارزش باشد.


از شریک خود(همسر و ...)کمک بگیرید و او را نیز در این تغییرات درگیر کنید.
برای بسیاری از زوج ها این گونه است که اغلب یکی از آنها در تغییر دکور مشتاق است و شخص دیگرمیگوید:
"هرکاری را که دوست داری به سلیقه خودت انجام بده"
اما شما تمامی تغییراتی را که دوست دارید تنها با سلیقه خودتان انجام ندهید،چرا که به محض شروع تغییرات آقا/خانمی که هیچ نظری نداشتند شروع به بیان نظرات و ایده های خود میکنند.
پس از همان ابتدا از او بخواهید که حتی برای مدت زمان کوتاهی به شما بپیوندد و عکس های طراحی های داخلی را نگاه کند.
آلانا هامزلی،طراح داخلی از تپه های جنگلی کالیفرنیا
(Alana Homesley of Woodland Hills, California )میگوید:
حداقل یک الی دو ساعت را به دیدن تصاویر و بحث راجع به آنها با پارتنر خود اختصاص دهید.
و در حالی که تصاویر هر اتاق را مرور میکنید از او راجع به مواردی که نسبت به آن فضا دوست دارد و یا دوست ندارد سوال کنید.
حتی شما میتوانید به طور جداگانه تصاویر مورد علاقه خود را جمع آوری کنید و سپس آنها را به اشتراک بگذارید و راجع به آنها بحث کنید.با این روش انتخاب های اولیه شما توسط نظرات شخص دیکر تحت تاثیر قرار نمیکیرد.
همینطور که شما انتخاب های شخص مقابل را بررسی میکنید،شباهت ها و تفاوت های بین انتخاب های شما آشکار میشوند.

من نمیدانم که چه سبکی را دوست دارم.
بسیاری از مردم بیان کردن این جمله که "چه چیزی را دوست دارند" را سخت میدانند.اجازه ندهید که این طرز فکر شما را آزار دهد.بگذارید عکس هایی که جمع آوری کرده اید،این اطلاعات مورد نیاز شما را بیان کنند.
به مشخصه هایی که بارها و بارها ظاهر شده اند توجه کنید:مدل چیدمان مبلمان،رنگ بندی های استفاده شده،الگوها،مواد استفاده شده،تعداد مبلمان در هر اتاق.اجازه دهید که این مشخصه ها به شما کمک کنند.
طراح داخلیhomesley میگوید:اکثر مردم یک سطح راحتی پایه دارند،آنها میدانند که علاقه به چه نوع اتاق هایی دارند و در آنها احساس راحتی میکنند،و برعکس از چه فضاهایی فراری هستند.
اگرچه خوب است که هر از چند گاهی خارج از محدوده راحتی و عادت خود،کاری انجام دهید،اما برای مثال بعید به نظر میرسد که شما علاقه داشته باشید که در فضای معاصر مینیمالیستی زندگی کنید در حالی که تعلق طبیعی شما به کشور فرانسه باشد.
پس به غریزه های خود اعتماد کنید.


نگاهی دیگر به اطراف خود بیاندازید.
حال که شما شروع به تمرکز بر روی ظاهر داخلی فضای خود کرده اید،یک لیست از اشیایی که باید در فضای شما بمانند و آنهایی که باید حذف شوند تهیه کنید.
در نظر داشته باشید که اگر شما مبلمان تشک دوزی شده ی مورد علاقه ای را دارید که از پارچه آن بدتان می آید،میتوانید آن را بازسازی کنید.تکه های چوبی میتوانند رنگ و یا نقاشی شوند.اشیا میتوانند بازسازی شوند.
و اگر ارثیه ای دارید که از لحاظ احساسی ارزش بسیار زیادی برای شما دارد اما نگاه کردن به آن شما را اذیت میکند،باید بگویم زندگی کوتاه تر از آن است که بخواهیم با چیزهایی زندگی کنیم که به آنها علاقه ای نداریم.


آیا باید تمام این مراحل را همزمان و یا مرحله به مرحله انجام دهیم؟
اگر شما بودجه مورد نیاز برای اینکه تمامی این مراحل را به طور همزمان انجام دهید را دارید،تمام لوازم مورد نیاز را خریداری کنید و شروع کنید.ما اگر میخواهید که همه چیز را باهم انجام دهید در حالی که توان پرداخت تمام هزینه ها را به طور همزمان در شرایط فعلی ندارید،پول خود را پس انداز کنید و سپس به طور همزمان تمام آنها را خریداری کنید.
اگر شما شرایط پرداخت هزینه ها به صورت یک جا را ندارید و برایتان اهمیت چندانی ندارد که تمامی کارها همزمان باهم انجام شوند،پس بهتر است این پروژه را مرحله به مرحله انجام دهید.
اینکه تزیین یک اتاق را کامل کرده و سپس به سراغ اتاق دیگر بروید بسیار بهتر از این است که از هر اتاق فقط قسمتی را کامل کنید و به سراغ اتاق دیگری بروید.
Homesley میگوید:زندگی کردن در فضای نیمه تمام،شرایطی است که اکثر مردم را خوشحال نمیکند.من فکر میکنم که بهتر است زمان بگذرد و پروژه را در مراحل مختلف انجام دهید.

سالن پذیرایی میتواند بهترین فضا برای شروع باشد،چون که میتواند به شما احساس غرور بدهد و شما میتوانید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید و این نقطه شروع خوبی برای کاری که در پیش رو دارید،است.

 

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید